Изберете аеродром
 
  SKP :  19.07.2018,00:24
 
 

*Изберете датум од календарот за да го видите распоредот на летање во следните 14 дена.
*Информациите се освежуваат секои 2 минути
  ПОЛЕТУВАЊА   19.07.2018 Датум 
    Бр. Лет До Авиопревозник Време Инфо  
19.07.2018
  XQ 5457 ANTALYA SUNEXPRESS 03:05  
  JU 167 BELGRADE AIR SERBIA 04:25  
  EY 5982 BELGRADE ETIHAD AIRWAYS 04:25  
  YM 4139 BELGRADE MONTENEGRO AIRLINES 04:25  
  OS 776 VIENNA AUSTRIAN AIRLINES 04:30  
  UA 9834 VIENNA UNITED AIRLINES 04:30  
  LH 6387 VIENNA LUFTHANSA 04:30  
  PC 6364 ANTALYA PEGASUS AIRLINES 05:00  
  W6 7721 DORTMUND WIZZ AIR 05:30  
  TK 4125 ANTALYA TURKISH AIRLINES 05:35  
  OU 367 ZAGREB CROATIA AIRLINES 05:45  
  SK 9331 ZAGREB SAS SCANDINAVIAN AIRLINES 05:45  
  W6 7711 MALMO WIZZ AIR 06:00  
  W6 7701 LONDON - LUTON WIZZ AIR 06:10  
  W6 7709 GOTHENBURG WIZZ AIR 06:20  
  TK 1004 ISTANBUL - ATATURK TURKISH AIRLINES 09:20  
  PC 352 ISTANBUL - SABIHA GOKCEN PEGASUS AIRLINES 11:15  
  W6 7717 BRUSSELS -CHARLEROI WIZZ AIR 12:00  
  W6 7727 MEMMINGEN WIZZ AIR 12:35  
  OS 780 VIENNA AUSTRIAN AIRLINES 12:55  
  SK 9452 VIENNA SAS SCANDINAVIAN AIRLINES 12:55  
  LH 6443 VIENNA LUFTHANSA 12:55  
  W6 7749 HAMBURG WIZZ AIR 13:20  
  FZ 792 DUBAI FLY DUBAI 13:35  
  W6 7731 BASEL-MULHOUSE WIZZ AIR 14:05  
  JU 163 BELGRADE AIR SERBIA 15:05  
  HU 8120 BELGRADE HAINAN AIRLINES 15:05  
  EY 5979 BELGRADE ETIHAD AIRWAYS 15:05  
  KK 7553 BELGRADE ATLASJET 15:05  
  YM 4125 BELGRADE MONTENEGRO AIRLINES 15:05  
  AZ 2475 BELGRADE ALITALIA 15:05  
  JP 827 LJUBLJANA ADRIA AIRWAYS 15:10  
  LH 6933 LJUBLJANA LUFTHANSA 15:10  
  OU 369 ZAGREB CROATIA AIRLINES 15:55  
  LO 594 WARSAW LOT-POLISH AIRLINES 17:15  
  W6 7729 FRANKFURT-HAHN WIZZ AIR 17:50  
  W6 7713 COPENHAGEN WIZZ AIR 18:35  
  W6 7761 BRATISLAVA WIZZ AIR 19:45  
  GM 6029 ZURICH GERMANIA FLUG AG 20:00  
  TK 1006 ISTANBUL - ATATURK TURKISH AIRLINES 20:55  
  W6 2230 BUDAPEST WIZZ AIR 21:30  
20.07.2018
  JU 167 BELGRADE AIR SERBIA 04:25  
  EY 5982 BELGRADE ETIHAD AIRWAYS 04:25  
  YM 4139 BELGRADE MONTENEGRO AIRLINES 04:25  
  OS 776 VIENNA AUSTRIAN AIRLINES 04:30  
  UA 9834 VIENNA UNITED AIRLINES 04:30  
  LH 6387 VIENNA LUFTHANSA 04:30  
  Реализиран лет Качување Откажан лет
 

ПРАВИЛА ЗА ПАТУВАЊЕ: Пријавувањето на патниците на аеродромскиот шалтер за регистрација започнува најмалку 120 минути (2 часа) пред предвиденото време на полетување, а во случај на интерконтинентален лет најмалку 180 минути (3 часа) пред објавеното време на полетување назначено во авиобилетот.
Затворањето на аеродромскиот шалтер за регистрација е најдоцна 30 минути пред објавеното време на полетување назначено во авиобилетот, а во случај на интерконтинентален лет најдоцна 60 минути пред објавеното време на полетување назначено во авиобилетот.
 

 
 
  SKP :  19.07.2018,00:24
Временски услови
22°C Current
Притисок:32712.53 mb
Ветер:11.27 kph
Временска прогноза
Тековна Денес Утре
Current Today Tommorow
22 °C 20/25 °C 17/28 °C
Вести
Над 1 милион патници патувале преку аеродромите во Скопје и Охрид во првите 6 месеци од 2018 година...
10/7/2018
ТАВ го пречека првиот лет од Варшава на аеродрoмот во Охрид ...
4/6/2018
архива
Летови l Патници l Содржини и услуги l До аеродромот l Карго l За нас
  • facebook
  • twitter