Изберете аеродром
 
  SKP :  24.03.2018,17:03
 
 

*Изберете датум од календарот за да го видите распоредот на летање во следните 14 дена.
*Информациите се освежуваат секои 2 минути
  ПОЛЕТУВАЊА   24.03.2018 Датум 
    Бр. Лет До Авиопревозник Време Инфо  
24.03.2018
  JP 811 LJUBLJANA ADRIA AIRWAYS 04:45 DEPARTED 05:09  
  LH 6935 LJUBLJANA LUFTHANSA 04:45 DEPARTED 05:09  
  W6 7717 BRUSSELS -CHARLEROI WIZZ AIR 05:30 DEPARTED 05:41  
  W6 7709 GOTHENBURG WIZZ AIR 06:00 DEPARTED 06:12  
  W6 7711 MALMO WIZZ AIR 06:15 DEPARTED 06:23  
  W6 7737 BARCELONA WIZZ AIR 06:50 DEPARTED 07:02  
  TK 1004 ISTANBUL - ATATURK TURKISH AIRLINES 08:55 DEPARTED 09:05  
  WK 1441 ZURICH EDELWEISS AIR 09:55 DEPARTED 10:22  
  PC 352 ISTANBUL - SABIHA GOKCEN PEGASUS AIRLINES 10:35 DEPARTED 10:43  
  W6 7707 STOCKHOLM - NYKOPING WIZZ AIR 12:05 DEPARTED 12:13  
  OS 780 VIENNA AUSTRIAN AIRLINES 12:40 DEPARTED 12:53  
  SK 9452 VIENNA SAS SCANDINAVIAN AIRLINES 12:40 DEPARTED 12:53  
  LH 6443 VIENNA LUFTHANSA 12:40 DEPARTED 12:53  
  W6 7721 DORTMUND WIZZ AIR 12:45 DEPARTED 12:50  
  W6 7727 MEMMINGEN WIZZ AIR 13:00 DEPARTED 13:24  
  FZ 792 DUBAI FLY DUBAI 13:15 DEPARTED 13:27  
  EK 2243 DUBAI EMIRATES 13:15 DEPARTED 13:27  
  W6 7731 BASEL-MULHOUSE WIZZ AIR 13:40 DEPARTED 14:01  
  JP 827 LJUBLJANA ADRIA AIRWAYS 14:30 DEPARTED 16:16  
  LH 6933 LJUBLJANA LUFTHANSA 14:30 DEPARTED 16:16  
  JU 163 BELGRADE AIR SERBIA 15:05 DEPARTED 15:05  
  HU 8120 BELGRADE HAINAN AIRLINES 15:05 DEPARTED 15:05  
  EY 5879 BELGRADE ETIHAD AIRWAYS 15:05 DEPARTED 15:05  
  YM 4125 BELGRADE MONTENEGRO AIRLINES 15:05 DEPARTED 15:05  
  AZ 2475 BELGRADE ALITALIA 15:05 DEPARTED 15:05  
  W6 2230 BUDAPEST WIZZ AIR 15:20 BOARDING  
  W6 7719 PARIS - BEAUVAIS WIZZ AIR 18:25 WAIT IN LOUNGE  
  W6 7729 FRANKFURT-HAHN WIZZ AIR 18:50 COUNTER OPEN  
  W6 7749 HAMBURG WIZZ AIR 19:10  
  TK 1006 ISTANBUL - ATATURK TURKISH AIRLINES 20:45  
25.03.2018
  OS 776 VIENNA AUSTRIAN AIRLINES 04:30  
  LH 6387 VIENNA LUFTHANSA 04:30  
  OU 367 ZAGREB CROATIA AIRLINES 05:45  
  SK 9331 ZAGREB SAS SCANDINAVIAN AIRLINES 05:45  
  W6 7701 LONDON - LUTON WIZZ AIR 06:00  
  Реализиран лет Качување Откажан лет
 

ПРАВИЛА ЗА ПАТУВАЊЕ: Пријавувањето на патниците на аеродромскиот шалтер за регистрација започнува најмалку 120 минути (2 часа) пред предвиденото време на полетување, а во случај на интерконтинентален лет најмалку 180 минути (3 часа) пред објавеното време на полетување назначено во авиобилетот.
Затворањето на аеродромскиот шалтер за регистрација е најдоцна 30 минути пред објавеното време на полетување назначено во авиобилетот, а во случај на интерконтинентален лет најдоцна 60 минути пред објавеното време на полетување назначено во авиобилетот.
 

 
 
  SKP :  24.03.2018,17:03
Временски услови
5°C Current
Притисок:32441.62 mb
Ветер:43 kph
Временска прогноза
Тековна Денес Утре
Current Today Tommorow
5 °C -1/6 °C 0/6 °C
Вести
ТАВ И ЛОТ ПОЛИШ ЕРЛАЈНС НАЈАВУВААТ: НОВА ЛИНИЈА ВАРШАВА – СКОПЈЕ ОД ЈУНИ 2018 ГОДИНА...
9/2/2018
Забранети тутунски продукти при влез во Државата Катар...
26/1/2018
архива
Летови l Патници l Содржини и услуги l До аеродромот l Карго l За нас
  • facebook
  • twitter