Изберете аеродром
 
  SKP :  21.11.2018,21:02
 
 

*Изберете датум од календарот за да го видите распоредот на летање во следните 14 дена.
*Информациите се освежуваат секои 2 минути
  СЛЕТУВАЊА   21.11.2018 Датум 
    Бр. Лет Од Авиопревозник Време Инфо  
21.11.2018
  W6 7718 BRUSSELS -CHARLEROI WIZZ AIR 00:15 LANDED 00:14  
  W6 7754 HANNOVER WIZZ AIR 00:20 LANDED 01:05  
  OS 775 VIENNA AUSTRIAN AIRLINES 00:20 LANDED 00:49  
  LH 6390 VIENNA LUFTHANSA 00:20 LANDED 00:49  
  W6 7730 FRANKFURT-HAHN WIZZ AIR 00:35 LANDED 00:17  
  TK 1003 ISTANBUL - ATATURK TURKISH AIRLINES 08:00 LANDED 07:56  
  PC 351 ISTANBUL - SABIHA GOKCEN PEGASUS AIRLINES 09:25 LANDED 09:05  
  QR 305 DOHA QATAR AIRWAYS 10:55 LANDED 10:30  
  OS 779 VIENNA AUSTRIAN AIRLINES 11:40 LANDED 12:00  
  UA 9835 VIENNA UNITED AIRLINES 11:40 LANDED 12:00  
  LH 6444 VIENNA LUFTHANSA 11:40 LANDED 12:00  
  SK 9451 VIENNA SAS SCANDINAVIAN AIRLINES 11:40 LANDED 12:00  
  W6 7712 MALMO WIZZ AIR 12:20 LANDED 12:10  
  LO 591 WARSAW LOT-POLISH AIRLINES 12:40 LANDED 12:34  
  JU 162 BELGRADE AIR SERBIA 14:20 LANDED 14:12  
  SU 3764 BELGRADE AEROFLOT-RUSSIAN INT.AIRLINES 14:20 LANDED 14:12  
  EY 6027 BELGRADE ETIHAD AIRWAYS 14:20 LANDED 14:12  
  AZ 2487 BELGRADE ALITALIA 14:20 LANDED 14:12  
  HU 8119 BELGRADE HAINAN AIRLINES 14:20 LANDED 14:12  
  YM 4124 BELGRADE MONTENEGRO AIRLINES 14:20 LANDED 14:12  
  W6 7752 TREVISO WIZZ AIR 16:55 LANDED 16:55  
  W6 7762 BRATISLAVA WIZZ AIR 17:00 LANDED 16:44  
  GM 6028 ZURICH GERMANIA FLUG AG 18:25 LANDED 18:25  
  TK 1005 ISTANBUL - ATATURK TURKISH AIRLINES 19:45 LANDED 19:34  
  WK 438 ZURICH EDELWEISS AIR 19:55 LANDED 20:01  
  LX 8438 ZURICH SWISS 19:55 LANDED 20:01  
  OU 366 ZAGREB CROATIA AIRLINES 22:45  
  W6 7720 PARIS - BEAUVAIS WIZZ AIR 23:55  
22.11.2018
  W6 7724 COLOGNE WIZZ AIR 00:40  
  JU 166 BELGRADE AIR SERBIA 01:40  
  SU 3775 BELGRADE AEROFLOT-RUSSIAN INT.AIRLINES 01:40  
  YM 4138 BELGRADE MONTENEGRO AIRLINES 01:40  
  Реализиран лет     Откажан лет
 
 
 
 
  SKP :  21.11.2018,21:02
Временски услови
25°C Current
Притисок:32712.53 mb
Ветер:17.70 kph
Временска прогноза
Тековна Денес Утре
Current Today Tommorow
25 °C 15/27 °C 14/26 °C
Вести
ТАВ Македонија го пречека првиот лет Атина – Скопје на Aegean Airlines...
1/11/2018
1,8 милиони патници на скопскиот и охридскиот аеродром во првите 9 месеци од 2018 година...
9/10/2018
архива
Летови l Патници l Содржини и услуги l До аеродромот l Карго l За нас
  • facebook
  • twitter